| anonim_4396 a întrebat:

Ai simțit vreodată c-ai fost în rai?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Sant ocazii de-alea happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, de mai mult ori.

| Holiday a răspuns:

Defineste "rai".

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Holiday):

O Stare de echilibru, sănătate, satisfacție și implinire pe toate ramurile vieții

| Holiday a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Ala nu e raiul.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Holiday):

Ai cerut o definiție și ți-am dat una. pe a mea.
Spune-o și tu pe a ta!

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru sadrian46):

Poți impărtași și cu noi te rog!? Cel puțin una din experiențele tale.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salut.
Te rog fa-ti cateva minute timp si citeste sa intelegi cat mai bine ce ti-am scris aici,e ceea ce cauti tu :

Pentru ca corpul tau sa-si gaseasca o buna functionare,NORMALA si REGULATA,tu trebuie sa-ti gasesti ramura vietii tale.Tu fiind o persoana ganditoare,te rog verifica in care din categoriile de probleme ( filosofice, științifice, tehnice, literare) iti gasesti buna functionare a corpului(placerea sa faci asta ),o normalitate si in care crezi tu ca te pricepi cel mai bine. Daca nu te regasesti in niciunul,atunci intreba-te,in ce domeniu iti poti exprima tu ideile si parerile pentru rezolvarea problemelor.(foarte important sa-ti dai seama bine, in ce domeniu poti, din cele de mai sus sau unul asemanator)
Dupa ce ti-ai selectat domeniul in care te pricepi si ai un PUNCT DE VEDERE prin IDEILE tale, te rog incepe sa rezolvi logic cat mai multe probleme, sa-ti expui ideile, sa-ti spui parerile.Gasesti si pe internet probleme sa incerci, te poti intalni cu ele si in viata daca ti-ai ales corect ce fel de probleme sunt de tine, din cele 4 categorii de mai sus.

Fa asta si o sa ajungi treptat sa fi in RAIUL, pe care tu l-ai descris :,, O Stare de echilibru, sănătate, satisfacție și implinire pe toate ramurile vieții,, SUCCES!