| AncaSiAtat. a întrebat:

Ai voie cu mancare in avion?

16 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Este permisa numai o cantitate mica de lichide in bagajul de mana. În general pentru bebe ai voie sa iei aproape orice, apa, lapte si mancare, toate acestea puse in pungi de plastic sigilate.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca iti iei castronul cu ciorba sa mananci acolo aproape sigur nu te lasa. In afara de zboruri low-cost (unde din cate stiu nici o cola nu-ti poti lua cu tine, ca sa o cumperi de la ei cand ti-e sete) vei primi o gustare pe drum. Dar sa pui o bucata de branza in bagaj nu cred ca va supara pe cineva. Eu n-am avut probleme cand mi-am adus branza si vin.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Doar ce se serveste in avion.

| Petronela a răspuns:

Nu

| maduts a răspuns:

Da ai voie, poti sa-ti faci tu de acasa un pachetel sau sa comanzi acolo ceva.

| crazygirlyo a răspuns:

Da ai voie si mancare, dar numai daca este mentionat pe ambalaj ca este pasteurizata. In rest mancarea este interzis a fi transportata in bagajul de cala, asta pentru ca exista posibilitatea sa se piarda bagajul si atunci. fundita?

| alexxx a răspuns:

Nu sa duci tu. dar te servesc ei

| Alex_2741 a răspuns:

Ai voie cu batoane gen Snikers sau din astea. Dar nu cu mancare gen "cioba mancare cartofi prajiti " laughing joke nici chiar asa. dar iti dau ei mancare in avion pentru ca este inclusa in pretul biletului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defapt...doar daca e cumparata de prin aeroport si sigilata... dar sa fi atena, nu ai voie cu sticla desfacuta! ti-o arunca la coslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produse pasteurizate si fara lichide in cantitate mare.

| jrjrjeee a răspuns:

Depinde ce fel de mancarewinking.

| CuvinteFaraSens a răspuns:

De regula nu, dar mai poti scapa intr-o punguta cateva sanvisuribatting eyelashes ca nu te cearta nimenihappy

| diddy_7476 a răspuns:

Nu, doar mancarea din avion

| stefankid666 a răspuns:

Nu ai voie ma