| Nela a întrebat:

Am voie sa iau mancare la mine in avion?

Răspuns Câştigător
| georgehari a răspuns:

Da, dacă pachetul nu conţine substanţe interzise sau alimente interzise (seminţe de mac care sunt considerate droguri de unele state etc.). Nu ai voie însă lichide, iar cosmeticele nu pot fi mai mult de 1 litru, în recipiente de maximum 100 ml fiecare şi toate trebuie puse într-o pungă specială transparentă. Pentru siguranţă, verifică regulile companiei aeriene.

8 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Nu

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

La tine in avion poti sa iei orice, doar e al tau. big grin
Daca insa circuli cu o companie aeriana, ai voie sa iei de mancare orice, atat timp cat nu contine substante interzise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai voie, draguta, deoarece firma isi vinde in avion produsele ei
Eu am venit din Italia in septembrie cu un avion al companiei Blue Air si nu am avut voie;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele companii permit, altele nu. De obicei lowcosturile sunt mai pretentioase la capitolul asta.

| piupiu a răspuns:

Nici o companie aeriana nu iti poate interzice sa iti aduci sandwichul de acasa si sa il cunsumi in avion. Nu ai insa voie sa iei la tine lichide si nu ai voie sa transporti alimente in bagajul de cala

| stefania03 a răspuns:

Am voie sa iau preparate sau semipreparate din carne in avion ( cala ) stie careva? Va multumesc mult!

| angel_dutza a răspuns:

Daca tipul de aliment e in stare solida, cred ca e ok.

| claudiu_ceordea a răspuns:

Depinde de politica respectivei companii aeriene.