| Arapako a întrebat:

Am făcut check in cu numele de familie greșit. Ce pot sa fac in acest caz?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Contacteaza un operator

Contacteaza imediat un operator al agentiei sau al companiei aeriane unde ai cumparat biletul imediat ce ai depistat greseala.

Daca ai rezervat biletele prin platforma zbordirect.com - operatorii ZborDirect iti stau la dispozitie 24 ore din 24, fara zi de odihna, pentru orice solicitare, inclusiv pentru corectarea erorilor. Rezervarile care nu sunt efectuate prin zbordirect.com nu sunt luate in consideratie, cu parere de rau.

Trebuie sa corectezi erorile?

Da, daca ai facut o greseala in rezervarea ta, chiar daca este nesemnificativa, iti recomandam sa o corectezi nu mai tarziu de 1 zi inainte de zbor. Acest lucru te va scuti de orice neintelegere care poate aparea la imbarcarea in aeronava.

Asadar acestea sunt erorile pe care le fac cel mai frecvent utilizatorii. Unele pot fi corectate simplu si gratuit, unele pot fi trecute cu vederea la imbarcare dar data si itinerariul gresit nu mai pot fi corectate gratuit. Verifica bine datele din comanda ta, daca ai anumite dubii, contacteaza un reprezentant al agentiei inainte de a efectua plata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu nu stiu cum de a fost posibil asta... ca nu sunt 2 oameni cu acelasi nume si nici nu poti face check inul in numele altuia, fara sa-i cunsoti detaliile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca e vorba de un bilet de avion.Nu vei putea zbura daca datele din acte nu corespund cu numele de pe bilet.Trebuie sa modifici si asta ar putea sa te coste 50 de euro.Sau mai putin, depinde de companie.In Statele Unite poti anula biletul timp de 24 de ore sau poti modifica datele zborului, gratuit.