| Mariusalex236 a întrebat:

Am facut comanda online la cfr pentru un bile dus intors. Cum ma pot identifica in tren si dovedi ca am platit online (e prima data cand fac asta)

4 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Cred ca trebuie sa tragi la xerox la imprimanta

| asperger3 a răspuns:

Salutare. trebuie sa ai biletul pe telefon ca nasul are un registru cu biletele online.

| mihai69 a răspuns:

C.I. și biletul printat sau în variantă electronică (pe telefon).

| Arrakis a răspuns:

Poti sa il arati de pe telefon (PDF). Nasul poate avea tabel primit din gara de unde are trenul statia de origine/plecare initiala. Sau se uita pur si simplu un pic si-si vede de drum. Unii ar putea sa-ti ceara si buletin (CI) ca sa le demonstrezi ca esti tu posesorul biletului (nominal).