| Daniel9 a întrebat:

Am o nelamurire. Ajutor. Irlanda si Irlanda de Nord e aceeasi chestie? Nu prea inteleg nimic din Wikipedia sad Dau funda. Ms :*

Răspuns Câştigător
| sufletsel a răspuns:

Nu nu e aceias chestie.cand se spune irlanda este vb de tara. irlanda de nord este partea de nord a irlandei.nu stiu cat de explicita am fost dar sper ca te-am ajutat. funda?

3 răspunsuri:
| AlinaG a răspuns:

Aie...ai dat funda explicatiei gresite :d

| Daniel9 explică (pentru AlinaG):

E bine cum mi-a zis simonelli. Dupa ce am citit ce a scris ea, am dat pe net, am citit mai bine si asa e happy

| baal24 a răspuns:

Irlanda de Nord sau provincia Ulster face parte din Regatul Marii Britanii. Republica Irlandeza e un stat independent. Deci nu.