| alexalexandrusincerul a întrebat:

Am o rezervare pe Booking pentru maine si de la hotel au zis ca nu stiau de ea cand am sunat. E cu plata acolo si fara anulare gratuita. Am dat pe Booking solicitare(petitie) eliminare compromis de plata, insa imediat dupa mi-a raspuns pe Booking hotelul ca au vazut-o si ca nu se actualizase calendarul dar ca e ok, ca e valida. I-am zis ca atunci o pastrez si platesc Cash ca se poate si asa.Ideea e ca atunci cand platesc cash daca ei anunta la Booking imediat? Ma gandesc ca a ramas in sistem petitia mea si sa nu creada Booking ca nu ma prezint si sa ia si ei banii.

1 răspuns:
| CuStimaSiRespect a răspuns:

Dacă e cu plată la hotel nu ar trebui să îți ia banii și de pe card, eu nu am pățit niciodată așa.
Dar e bine să păstrezi dovada rezervării pe mail.