Întrebare recomandată | DanielDusinez a întrebat:

Am observat faptul că sunt companii aeriene care oferă asistență în aeroport persoanelor cu deficiențe de vedere. Știe cineva în ce constă concret această asistență?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru accesarea acestui serviciu, se face booking inca de la rezervarea biletului, cerand asistenta pe toata perioada calatoriei.
Evident se plateste extra, dar calatorul cu probleme de sanatate, sau nevazatorul este transportat cu un carucior de invalizi prin aeropoarte si este dus de mana, in avion, de catre insotitorii de bord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O persoana din cadrul aeroportului te insoteste pe tot parcursul procedurilor pana la imbarcarea in avion inclusiv

| sierra1 a răspuns:

In mod sigur TOATE companiile oferă asistență călătorilor cu probleme ca aia de care spuneai