| Utiliz a întrebat:

Am patit-o si eu cu Booking-ul.
Au patit-o si altii: https://adevarul.ro/......10850.html
Se mai poate avea incredere in ei?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca respecti niste reguli minime sa te protejezi booking ramane de departe cel mai bun site de gasit si rezervat cazari. Trebuie doar sa faci putin research inainte sa rezervi ceva, si niciodata sa nu te bucuri la chilipir ca atunci ceva sigur nu e ok.

| Devlinke a răspuns (pentru suntserios):

Si eu am patit-o. Nu stiu ce reguli trebuie sa respect EU, pentru ca Booking sa nu suprapuna rezervarile. Nu era vorba de patron. Rezervari duble sau peste capacitate la aceeasi locatie. Facute si platite prin Booking.
Patronul nu a primit banii, Booking nu i-a returnat.

| suntserios a răspuns (pentru Devlinke):

Booking suprapune nimic. Asta e in controlul proprietarului.

Prima regula e sa mergi doar pe ceva care are reviews multe si bune.

| relian a răspuns:

Asa si? Alea is firme neseriose, ca si proprietarii acelor locuri. O firma serioasa, cand vede ca proprietarii is neseriosi, trebuie sai taxeze intr-un fel, sa nu-i mai primeasca in afacere, asa aia or vedea ca pierd, ori se fac seriosi, ori dau faliment.

Deci daca ai patiot, daca au patit-o si altii, ce faci? Mai intrebi laughing normal nu mai apelezi la aia deloc, sa se duca invirtind, vin altii mai seriosi, asa trebuie procedat.Dar cum omu spune, lasa ca o sa fie bine, uite asa lucrurile nu merg spre bine, merg tot mai prost, pentru ca aia vad ca au clienti oricum.

Asa ca pe viitor nu mai apela la ei, daca ar face asa toti, ori dispar aia, ori se indreapta.

Cind se intampla asa odata la stiu si eu suta de mii, milion, hai merge, a fost o neintelegere etc.Dar cand vezi cas f multi care patesc asa, uiti de aia, cauti altceva mai serios.

| Konstantinos99 a răspuns:

Da normal, doar ca data viitoare verifica cazariile cu minim 70 de recenzii, nu cele noi adaugate.