| Shoxieeee a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor in legatura cu planificarea unui plan de vizitat Sinaia...vin de la Bucuresti cu trenul si as vrea detalii cat fac pana la castelul Peles odata ajuns in gara si dupa ce mai pot vizita la o distanta nu foarte mare ca sa nu stau toata ziua pe drum...accept orice sfaturi de la cei care locuiesc in Sinaia sau au vizitat orașul.Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cam 40 de minute pe jos. Sunt 2 km. Sau iei un taxi.
Ar mai fi de văzut Mânăstirea Sinaia, Parcul Ghica din centru, Casa Memorială George Enescu din cartierul Furnica. Și în gară (în clădirea vechii gări regale) ar mai fi expoziția de trenulețe.
Mă rog, în parcul Ghica mai e și un așa zis muzeu al Bucegilor, dar nu e cine știe ce de el. Mai bine intri la Cazinou.

| Shoxieeee explică (pentru mihai69):

Multumesc de amabilitate happy

| mihai69 a răspuns (pentru Shoxieeee):

Cu plăcere, excursie plăcută!

3 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Iesi din gara, urca treptele si mergi spre stanga.Este o statie de autobuz si poti ajunge pana aproape de Peles(statie de autobuz), apoi o iei pe jos pana la Peles.Biletul de autobuz era anul trecut 2 lei.De ce sa mergi pe jos?