| Mardare_Robert_1999 a întrebat:

Are idee cineva cum pot ajunge din Focsani in Vama Veche cu trenul, microbuzul....si cat ar costa?

3 răspunsuri:
| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Un bilet de tren din Focșani până în Mangalia, pentru un adult, costă 107 lei (clasa a doua). Doar dus, fără întors. Ideea e că din Mangalia până în Vamă trebuie să iei alt mijloc de transport. Dacă nu mă înșel, Mangalia este cea mai apropiată localitate, prin care trece un tren, de Vamă. Iar distanța Mangalia - Vama Veche e de 10 kilometri. Ai putea să iei un taxi până acolo. Dacă există autobuze, nu le cunosc traseul.

| IgnatVictor a răspuns:

Ca o adăugare:
Dacă ești student beneficiezi de o reducere de 50% la costul unui bilet de adult.
Dacă ești elev, ai gratuitate pe toate trenurile (și poți obține un bilet gratuit chiar și după ce ai terminat clasa a XII - a, în vara de dinainte de facultate, dacă știi ce spun).

| username1233 a răspuns:

Daca inca ai carnet de note, poti merge gratis cu trenul