| Alexandra060396 a întrebat:

Buna,am 17 ani. Pe 3 august vreau sa plec in Anglia la un unchi,neinsotita, cu procura de la notar.Cu ce companie pot zbura? La WizzAir am vorbit si nu pot sa ies din tara neinsotita.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Poţi zbura liniştită : compania BlueAir.
O fată din blocul meu a plecat în Italia, şi a fost neînsoţită.

http://blueairweb.esky.ro/? gclid=CI_vvrK8xbgCFYZb3godpyoA4g

4 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Din pacate pentru tine cu nici o companie. sa ai o zi frumoasa. ceau

| BDandelion a răspuns:

Până la vârsta de 18 ani, nu ai voie să pleci neînsoţită de un părinte, din păcate.

Fundă?

| Alexandra060396 explică (pentru misterioaѕa):

Conditie BlueAir:"Acceptam sa transportam copii neinsotiti de un adult (UM), dar nu mai multi de 6 (sase) pe un zbor. Incepand cu 1 februarie 2012, Blue Air va considera minor neinsotit (UM) toti cetatenii romani cu varsta intre 6 si pana la 18 ani, care calatoresc neinsotiti de un adult. Minori neinsotiti, alte nationalitati decat cea romana, sunt considerate persoanele cu varsta intre 6 si pana la 14 ani.
In acest caz se percepe o taxa de 50 EUR/segment de zbor/UM."
Deci ar trebui sa pot sa ies din tara daca platesc si taxa de 50 EUR?

| misterioaѕa a răspuns (pentru Alexandra060396):

Da,da trebuie să plăteşti neapărat 50 de euro(taxa).