| GiuliusFrone a întrebat:

Salut, in iunie vreau sa plec in Londra, o sa imi fac procura pe un domn ce face Romania-Anglia( am facut si anul trecut la fel) dar am o nelamurire..., dacă eu plec cu procura care este de pe 1 iunie până in octombrie iar eu implinesc 18 ani pe 5 septembrie..trebuie sa vin in țară tot cu persoana imputernicita in procură sau pot veni singur?(As vrea sa ma intorc cu avionul)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti veni singur, nu mai ai nevoie de declaratia notariala si nici de insotitor major.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Logic sa poti veni singur, pentru ca vei fi major.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Odată ce ai 18 ani logic ca poți veni singur

| GiuliusFrone explică (pentru suntserios):

Si dacă nu am buletinul oficial de 18 ani?