| BlueButterfly97 a întrebat:

Am 2 întrebări:
1. Pot să anulez un bilet de tren după ce l-am schimbat (și să mi se restituie prețul lui parțial sau total)? Atunci când l-am schimbat, adică am schimbat data, mi-a spus doamna de acolo că nu îl mai pot schimba a doua oară și mă gândeam că dacă aș vrea să îl anulez de tot voi întâmpina probleme.
2. Pot să anulez biletul la altă Gară decât cea de la care am cumpărat biletul?
Vă mulțumesc anticipat! ^_^

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu știu că poți anula bilete, dacă și schimbat nu știu, de ce nu mergi direct la gară și întrebi?

| BlueButterfly97 explică (pentru Adry05):

Sper să se poată. E destul de departe gara, mă gândeam că poate știe cineva ca să nu merg degeaba

| Adry05 a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Păi se vede pe el că e schimbat? dacă arată ca un bilet normal dacă nu-i aceeași femeie nu văd cum și-ar da seama că e schimbat

| BlueButterfly97 explică (pentru Adry05):

Da, scrie pe el că a fost schimbat

| BlueButterfly97 explică:

Pentru cei care vor întâmpina aceleași nedumeriri, am găsit răspunsurile:
1. Da, se poate, dar am recuperat 76 lei din 98 lei (prețul inițial al biletului), nu știu dacă se datorează faptului că am schimbat data biletului o dată, înainte să îl anulez de tot, sau pur și simplu, atâta aș fi recuperat și dacă nu îl schimbam înainte.
2. Da, eu am cumpărat biletul de la gara din Constanța și am anulat biletul la gara din Medgidia. happy