| DomnitorulNeonul a întrebat:

Salut. De unde îmi iau bilet la InterRegional Călători? Din gară sau de pe tren? Pot să-mi iau bilet gratuit dacă sunt elev? E prima oară când călătoresc cu InterRegional Călători.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bilete se dau si in tren, si online. Cred ca poti sa intrebi si la casa de bilete!
Conditiile le gaseti si aici: https://interregional.ro/ro/#/questions

Poti sa si suni sa intrebi: https://interregional.ro/ro/#/contact

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai de unde din gara, iei din gara

| Standt a răspuns:

In unele gari sunt case de bilete pentru trenurile private. Dar linistit poti sa iei din tren. Cu carnetul de elev poti lua gratuit.
P.S. La orice tren privat poti lua biletul din tren fara a se percepe o taxa suplimentara.
Asta nu se intampla la trenurile CFR unde e bine sa iei biletul de la casa de bilete sau on-line. Nu stiu daca si elevii pot lua on-line gratuit. Daca iei bilet din tren CFR, platesti biletul la un tarif foarte mare.