| Ruxandraaaaaa a întrebat:

Am cumparat un bilet de avion cu Eurowings in valoare de65€ dar am greșit data zborului. In secunda următoare am intrat si am văzut ca scrie orice schimbare este gratis pana cu 40 de min înainte de închiderea check-in-ului. Am făcut schimbarea însă mi-a luat alți 80 de euro din cont (de data aceasta primind cod prin sms, la primul bilet nu mi-au cerut nimic). Mai scriau acolo ca se va lua in plus doar diferența dintre prețul biletelor care ar fi fost 10 euro. Dar mi-au luat in total 144 de euro. Credeți ca dacă merg la banca luni, voi reuși sa refuz tranzacția? Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

E bine așa să fii mai atent data viitoare in viața ce semnezi!
dacă scria cumva că trebuie să îți donezi un ficat si 2 rinichi
tu ai fi semnat.
Asa ca îți va fi de folos acestă lecție în viață și te va scăpa de eventuali excroci șarlatani si alți nenorociți care or să te pună în decursul vieții să semnezi diferite contracte!
pentru ca eu cred că îțî v afi învățare de minte să deschizi bine și larg ochii.
și ai plătit extraordinar de puțin pentru acestă lecție învățătă!
ia imagineazățî că intr-o zi ar fi venit un om care părea de bună credință la firma ta si ai fi vrut să bați palma cu el și în general contractul citit pe diagonală semana că ar fi perfect impecabil și corect
Dar în realitate a pus o virgulă undeva și ii datorai in loc de 1000 euro 100000 euro
așa că această lecție de a deschide ochii mari te învața următoarea lectie
CINE NU DESCHIDE OCHII DESCHIDE PUNGA!

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Probabil tranzactia se face automat, pe viitor fi foarte atenta, merita sa incerci sa ti recuperezi greseala (banii), citeste toate amanuntele desi par nesimnificative conteaza, ceva ti a scapat, putin probabil sa fie un abuz sau o smecherie

| anonimg a răspuns:

Sună compania de transport.

| Ruxandraaaaaa explică (pentru zilog):

Domnule negativist, acum am văzut comentariul. Am vorbit cu compania și mi-au dat înapoi diferenta. Happy-end