| Ezic a întrebat:

Salut, am luat un bilet de avion prin eSky pentru Ryanair intruct era ceva mai ieftin. Stiti cumva procedura de check in? O fac astia de la eSky direct si imi dau pe email sau trebuie sa ma loghez eu pe contul de myrayanair. Astia de la eSky mi-o cerut niste date pentru check in dar nu imi zice nicaieri daca imi trimit ei direct biletele sau trebuie sa mai fac eu ceva. Stie cineva ce e de facut?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti poate garanta nimeni ca vei primi biletul prin email, mai ales daca nu ai cont sa te poti loga direct in acel cont ca sa-ti dowloadezi singur biletul.
Totusi, daca nu ai cont sa te poti loga online sa-ti iei biletul si sa-ti faci checkin-ul atunci ai optiunea sa te duci in aeroport cu 2 ore inainte de zbor, asa cum se cere pentru zborurile internationale si mergi direct la casa unde scrie numarul zborului tau cu destinatia ta, stai la rand sa-ti faci checkin-ul, unde ti se verifica actele de identitate si ti se cantareste bagajul de cala, dupa care ti se da un bilet cu numarul portii (GATE) si numarul scaunului tau. Apoi mergi spre vama unde-ti pui hainele si bagajul de mana pe banda sau pe niste tavite trecand prin poarta metalica, dupa care iei directia portii inscrise pe bilet si astepti imbarcarea.
calatorie placuta!

| Ezic explică (pentru Violleta2022):

Nu am intrebat asta laughing))). Am intrebat daca imi dau aia de la esky biletu sau mai trebuie sa fac eu ceva pe siteu de la ryanair. Nu am intrebat cum sa procedeaza la aeroport. Imi dau aia direct pe email biletele din moment ce le-am furnizat date pentru check in sau nu.

| suntserios a răspuns (pentru Ezic):

Stai calm, Violetta nu intelege niciodata intrebarile la care raspunde. Si mai da si sfaturi sa faci check in la low cost in aeroport. E clar ca nu a zburat niciodata in viata ei.

| Ezic explică (pentru suntserios):

Am mai patit-o cu check inu in aeroport si mo curatat de 50 de euro

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ezic):

Eu ti-am dat informatie ajutatoare, fiindca este posibil sa nu primesti nimic pe email, de aceea ti-am sugerat sa mergi in timp util la aeroport, ca tot ajungi acolo ajungi si rezolvi totul usor si simplu.
Am peste 800 de ore de zbor, fiindca locuiesc de foarte i in Australia, de aceea am spus ca nu-i cazul sa te stresezi din nimicuri, fiindca problema ta are rezolvare usoara, direct la aeroport.

| Ezic explică (pentru Violleta2022):

Nu a zis nimeni ca nu am mai zburat. Am intrebat o chestie intrucat nu am mai luat bilete prin agentii. Atata tot puteai sa imi zici un simplu raspuns sau mai bine sa te abtii daca nu stiai raspunsu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ezic):

La intrebarea ta nu stie nimeni raspunsul, deoarece tu ai luat bilet de la o agentie de zbor pentru alta agentie.
Ti-as sugera sa-i suni si sa afli raspunsul direct de la agentia de unde ai cumparat biletul, sau urmeaza optiunea mea cu mersul direct la aeroport.
Am vrut sa fiu de folos dandu-ti mai mult informatie decat ai cerut, fiindca nu am stiut daca ai zburat vreodata, vazand ca nu cunsoti anumite proceduri.
Ma rog, ai ales sa comentezi cu cel mai prost user de pe forum, care habar nu are unde-i Australia, fiindca el inca o confunda cu Austria.

| suntserios a răspuns (pentru Ezic):

Eu ti-am zis ca nu a mai zburat niciodata... ca cine zboare frecvent stie cat de scump e un check in la aeroport la un low cost.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ezic):

Dacă „mo" curatat de 50 de euro, e clar ca nu ai inteles cum se face check-inul.
Il faci mai inainte cu 24 de ore pe site-ul companiei Ryanair.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai decat sa incerci sa faci check in ul in perioada disponibila.
De altfel poti trimite si un mail sa intrebi.

| Ezic explică (pentru suntserios):

Cand incerc sa adaug numarul rezervarii si emailu pe ryanair imi da ceva eroare cum ca nu ar fi corecte datele rezervarii

| suntserios a răspuns (pentru Ezic):

E deschisa deja perioada de check in?

| Ezic explică (pentru suntserios):

Da deja e in perioada de 24 de ore

| suntserios a răspuns (pentru Ezic):

Https://www.esky.ro/despre-noi/contact

ai aici la sectiunea

Check-in online

Informatii, vezi exact in ce caz te incadrezi.