| Pisica13miau a întrebat:

Am o întrebare: Minorii au voie să călătorească neînsoțiți cu trenul în România?

Răspuns Câştigător
| user123654 a răspuns:

Da, minorii au voie să călătorească neînsoțiți cu trenul. Ai nevoie de buletin și, dacă ești elev, poți aduce carnetul de note - care trebuie vizat pe anul respectiv -, pentru reducere și îți poți cumpăra singur bilet și să călătorești neînsoțit.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, au voie, daca au peste 14 ani si carte de identitate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Raspunsul lui Ioandelasal era mai bun. Minorii sub 14 ani nu au voie.

| Adry05 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

Oho... de câte ori am fost eu cu trenul la bunici înainte să am 14 ani, mergând cu trenul de la București până la Iași...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

In mod normal acel copil ar trebui predat politiei. Asa scrie legea. Asta e! In tara asta nu se mai respecta nimic pentru bani.

| Harley18 a răspuns:

Vrei sa devi un minor matur, gata! laughing

| minrest a răspuns:

Da, au voie.