| JasminNoir a întrebat:

Am o mică nelămurire. Luna viitoare o sa plec la o tabăra de engleză intr-o alta țara, și o sa fac o escala de 5 ore la Bucuresti pana la următorul zbor. Am pe cineva la Bucuresti cu care as dori sa ma întâlnesc, dar problema mea e ca nu știu cum ar fi posibil. Din moment ce eu as veni cu avionul dintr-un alt oraș, as ajunge direct in interiorul aeroportului, unde se primesc bagajele. Exista vreo opțiune de a ieși din incinta aeroportului ca sa ma întâlnesc cu aceasta persoana? Va mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca primul zbor catre Bucuresti e zbor intern si urmatorul e extern chiar esti obligat sa iesi afara

| JasminNoir explică (pentru suntserios):

Cum vine asta? Scuza-ma ca întreb dar e prima data cu avionul pentru mine și nu prea știu astfel de detalii inca.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru JasminNoir):

In aeroportul otopeni daca ai escala de la o cursa interna spre o cursa externa esti obligat sa iesi si sa intri iar in terminalul plecari pentru ca nu suntem in schengen si trebuie sa treci prin procedura de verificare de documente