| gintamauniverse a întrebat:

Am voie să iau cu mine la bagajul de mana machiaje si produse cosmetice? Si cu ce nu am voie?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai voie în limita a 1000 ml în total (NU 2 litri cum a spus altcineva!), în ambalaje NU mai mari de 100 ml fiecare (indiferent dacă nu sunt pline, tot trebuie să fie mai mici de 100 ml!) pe care le așezi la vedere într-o pungă de plastic transparentă, resigilabilă, la controlul de securitate de după check-in.
http://www.sri.ro/articole-interzise-in-avion
http://www.sri.ro/lichide-in-avion

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Unde sa le iei? Pe strada? Desigur.

| dragodana a răspuns:

Salut! Ai voie cu ele la bagajul de mana.Cremele/lichidele nu trebuie sa fie in ambalaje mai mari de 100 ml, adunate sa nu depaseasca 2 litri si sa fie puse intr-o punga incolora care se inchide(nu stiu cum sa-ti explic).In engleza e zip bag.
Daca te referi doar la produse de machiaj, atunci fondul de ten, luciul de buze, tusul de ochi sunt creme si trebuie puse separat.

| gintamauniverse explică:

In avion