| nicolleeeeeeeeeeeeeeeee12 a întrebat:

Buna! an cumpărat bilete de avion pentru Dubai de pe Booking, iar compania aeriana se numește Turkish Airlines. După cât timp primesc biletele pe email după ce am rezervat biletele?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, imediat cum ai platit biletul iti este trimis automat prin email biletul. intinerariul si o copie a tranzactiei, confirmand plata si bookingul.
Daca agentia prin care ai facut acest bookingul nu are acest sistem automatizat, este posibil sa dureze cateva ore pana iti trimite emailul.

Răspuns utilizator avertizat
| Roliii a răspuns:

Nu e vorba ca primesti biletele, de pe booking va trebui sa primesti o confirmare si o chitanta pentru achizitiile pe care le-ai facut. Nu stiu cum ai reusit sa faci rezervarea unui zbor de pe Booking pentru ca eu nu am mai vazut asa ceva. In alta ordine de idei, de pe orice site ti-ai cumparat biletul va trebui sa astepti pana la momentul in care se vor face 48 sau 24 de ore inainte de decolare pentru ati completa check-inul (depinde de companie), la biletele standard, in care ti se va da un formular in care sa-ti completezi datele din documentul de calatorie iar mai apoi se va elibera si documentul de imbarcare, exista si posibilitatea ca la unele companii aeriene sa iti rezervi locul din timp sau platesti un serviciu extra (care este destul de scump si inutil) atunci check-inul sa se elibereze cu 30 inaintea decolarii. Bafta!