| Mavy a întrebat:

Buna,ce tara recomandati dintre Turcia si Uk pentru schimbarea domiciliului, si de ce...multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În momentul de față în ambele e greu să te stabilești dar, ipotetic vorbind, preferabil e Regatul Unit. Nu e nici acolo lapte și miere, să nu încurcăm lucrurile, dar măcar spre deosebire de Turcia este o țară ceva mai sigură și mai evoluată. În plus, engleza e mai ușoară decât turca, iar cultura englezilor e probabil ceva mai ușor de digerat și ceva mai apropiata de a noastra, cel putin a generației tinere. Totuși ambele țări au culturi diferite de a noastră, desigur. Turcia nu e o țară "rea" sau subdezvoltată, nici pe departe, dar are un regim politic destul de autoritar și multe incidente. Ca român, mereu vor exita prejudecăți când emigrezi, din lipsa de cunoaștere a cetățenilor din țara-gazdă, din păcate.

| Mavy explică (pentru anonim_4396):

Multumesc enorm pentru timpul acordat de a imi raspunde, salutari.

19 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei vreme mai caldă, Turcia.

| siriusblack98 a răspuns:

UK. Cultura este alta, puțină engleză poate prinde oricine, salariile sunt mai bune iar Anglia este cu vreo 50 de ani înaintea Turciei. Doar că acum e mai dificil cu domiciliul acolo după Brexit.

| Mavy explică (pentru siriusblack98):

Multumesc Sirius pentru raspuns, salutari.

| Legion7X a răspuns:

UK este mult mai bine. Turci sunt cu islamul, iar cetateni cred că sunt precum arabii, nu prea agreabili.

| Mavy explică (pentru Legion7X):

Multumesc Xirus, salutari.

| al0o0o0 a răspuns:

UK

| Mavy explică (pentru al0o0o0):

Multumesc,salutari.

| al0o0o0 a răspuns (pentru Mavy):

Nu ai pentru ce laughing
salut si tie

| Robertandrei4858 a răspuns:

UK, ofera mai multe oportunitati de dezvoltare, salarizarile sunt mai bune, limba mult mai usor de invatat. Turcia este o tara usor înapoiata.

| sadrian46 a răspuns (pentru Robertandrei4858):

Ce vorbești! Ai fost acolo sau din auzite?

| Mavy explică (pentru Robertandrei4858):

Multumesc frumos Robert.

| NotNamed a răspuns (pentru sadrian46):

Hai mosule ca una e UK si alta musulmanii aia care vor sa sprijine un razboi cu arme in Asia.

| siriusblack98 a răspuns (pentru NotNamed):

N-ai mă cu cine că tataie până la ora asta cred că a spart în el 2l de vișinată. Și așa dă numai răspunsuri de zici că rulează 7 tipuri de LSD. Mai că îi recomanda omului Coreea de Nord.

| sadrian46 a răspuns (pentru NotNamed):

Să mergi la Londra în suburbii, să mergi și pe la țară unde trăiesc oamenii normali. Să mergi și la Ankara, să vezi ce e și pe acolo și să vezi că cu multe ne-au lăsat în urmă.

| NotNamed a răspuns (pentru sadrian46):

Lasa că turcii pe langa ca sunt o tara rebela, a mai si sprijinit anul trecut Ajerbaijanul care era in război cu Armenia. Rusii incercau sa ii împace si turcii sa ii ajute sa ii bata pe armeni. Am auzit ca acum au probleme si cu apa potabila in marile orase care e pe terminate. Cam e groasa treaba cu ăștia. Nu se compara nivelul de trai intre englezi si turci. Au turcii niste case de zici ca.s românești din chirpici.

| Mavy explică (pentru Robertandrei4858):

Multumesc Robert, salutari.

| Mavy explică (pentru sadrian46):

Multumesc frumos domnul Adrian, salutari.

| Mavy explică (pentru NotNamed):

Multumesc Scofield, salutari.