| nyko06 a întrebat:

cine stie cat costa drumul pana in Italia? multumesc!

10 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

50-100 euro
Depinde cu ce te duci si cum sunt conditiile transportului.

| zahy a răspuns:

Atlasib 100 euro
si mai este unu de 80 euro
daca treci cu bacu te costa vaporu suplimentar. ori unde vrei sa ajungi in Italia 100 sau mai e unu de 80. ma refer la autocar

| Shatteredx a răspuns:

Buna, iti spun eu ca am fost de multe ori.
Pai in primul rand depinde de ce mijloc de transport vrei.
Daca alegi avionul, gasesti cam la 150-200 de euro bilet dus intors, depinde de zona.
Daca alegi autocarul te va costa 80-90 de euro insa e groaznic. E foarte lent, pauze odata la 4 ore cica dar se fac la 5-6 ore, se opreste la un WC si merg 300 de romani la WC. Pauza este de 10 minute. Daca nu termini in 10 minute autocarul te lasa acolo si porneste fara tine (A pornit fara unu, dar s-a dus doar vreo 200 de metri)
Daca alegi o duba, o masina mica te costa tot in jur de 80-90 de euro, ajungi mult mai repede, insa confortul este si mai prost ca si cel din autocar. Stai inghesuit intre 5-6 indivizi care dupa 1 zi de mers incep sa puta a transpiratie, caldura infernala, manele si muzica populara la maxim.
Tu alegi.

| zahy a răspuns (pentru Vichtory):

De unde ai scos-o ma 50 lool.

iti zic maine si celalalt transport cum se numeste, te ia masina din zona unde stai

| laurentiu80 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci cu avionul cu compania Blue Air sau Wizz Air vei iesi mai ieftin. Daca iti iei bilet cu 2 saptamani inainte de plecare te va costa de la 60-80 de euro dus-intors. Daca te duci cu autocarul sau cu microbuzul e cel mai najpa, vei suporta duhorile si barfele de la toti taranii. Am venit acum o saptamana din Italia cu un microbuz de la atlasib si un betiv sa **** si pishat pe el, o trebuit sa-l suportam toti happy

| Danut_Bala_1998 a răspuns:

100 euro biletul roma..mai in sus, pe la torin pe aici pe jos 80

| zahy a răspuns:

Eu sunt in Italia " La Spezia" ma costat 80 euro da am un lapsus cum se numeste iti pot zice maine pana acum am fost in sardenia si mergeam cu atlasibu ma costa 100 euro masina si 40 euro vaporu fara cuseta. in rest nu sunt plati suplimentare ori unde mergi, e fix 100 si 80, nu coteaza unde mergi.

| zahy a răspuns:

P.S. Romania Italia La Spezia 2 zile si cateva ore. facea opriri destu de dese nu au fost probleme masina curata nu te lasa sa mananci in masina sa nu miroasa urat, au fost foare bune conditile, fata de atlasib. da cel mai bine e cu avionu daca ai frica cu avionu. ata stiu cum se numete Dan Piticas. maine iti dau nr de tel daca vrei si bani se pot da si in Italia cand ajungi,

| roxanaclipaflorentina a răspuns:

Pai eu cand am fost ultima data am platit 50 euro

| Anuska30oana a răspuns:

Depinde cu ce vrei sa mergi. La atlassib este 100 de euro, dar iti blestemi zilele, iar la avion gasesti si la 66 de euro dus-intors http://www.esky.ro/......FR2Gx-lrUQ