| Mariusadz a întrebat:

Buna comunitate, intenționez sa merg cu cortul in Elveția și Lichenstein și am înțeles ca la punctele de trecere trebuie obligatoriu asigurare de călătorie altfel nu poți intra in țările respective.
A întâmpinat cineva probleme și s-au cerut aceste documente?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu, nu se cere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mi-a cerut nimeni asigurare de sanatate cand am fost in Elvetia.
Pe de alta parte de ce ai vrea sa mergi intr-o tara asa scumpa fara o asigurare de sanatate care costa cativa lei?