| AlexX a întrebat:

daca Grecia iasa din zona euro noi vom mai putea merge in Grecia doar cu buletinul sa va trebui sa facem pasaport?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce acorduri se vor face cu UE. Nici Elvetia nu e in UE dar este permisa libera circulatie, nu cred ca vor impune pasaport nici in Grecia avand in vedere cat turism se face

3 răspunsuri:
| AlexX explică (pentru suntserios):

Asa m-am gandit si eu, in cazul in care vor impune pasaport vor pierde mult mai mult...

| ChocoK a răspuns:

Nuh.Cred ca trebuie si pasaport

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca o sa iasa din zona euro nu inseamna ca o sa iasa si din UE, asa ca n-o sa fie nevoie de pasaport.
Chiar daca ar iesi din UE si atunci se poate sa nu fie nevoie de pasaport, sunt cateva tari europene, nemembre UE, in care se poate calatori cu cartea de identitate.