| darkhell217 a întrebat:

In Croatia pot merge doar cu buletinul fara pasaport?

Răspuns Câştigător
| myruna2012 a răspuns:

TRE sa ai pasaport! Daca ai peste 18 ani si mergi cu avionul... daca ai su 18 ani iti trebuie si procura(in cazul in care mergi fara parinti)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge cu cartea de identitate (cu buletinul de identitate nu) sau cu pasaport, detalii poti citi aici: http://www.mae.ro/travel-conditions/3688#807. Numai bine!

| cammm a răspuns:

Din pacate nu. Ai nevoie de pasaport... doar in tarile din UE poti doar cu buletinul...P.S. poti face pasaport temporar.

| sssarah a răspuns:

Dahappy Si daca nu esti major, si calatoresti fara parinti, dau fara unul din ei, ai nevoie de imputernicire de la acela.

| ILoveCookies a răspuns:

Nu, ai nevoie si de pasaport