| Anayysss a întrebat:

Buna, de la cati ani pot sa circul cu avionul fara acordul parintilor?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minorul poate circula fara acordul parintilor doar pe cursele interne, incepand de la 14 ani si daca are carte de identitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Total eronat răspunsul tăuhappy am călătorit la 12 ani fără părinți. Îți trebuie împuternicire

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imputernicire de la cine?
D-zeu? big grin
si imputernicire sa faci... CE?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu mai dati răspunsuri aiurea dacă nu ati trecut prin asa ceva. Internetul e plin de informații eronate. Ai nevoie de un tutore ca sa treci granițele. Iar tutorele trebuie sa aiba o împuternicire. Va mirați unii și lăsați niște comentarii, iar voi habar nu aveți. Căutați pe google primul anunț și de acolo dati răspunsuri.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai scris nici tutore, nu ai citit nici intrebarea, cum capata imputernicire un eventual tutore "fara acordul parintilor"?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Am citit f bine întrebarea! Nu a ta bineînțeles. Ca nu tie ți am răspunshappy o seara buna and keep calmmm

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci faci katerinka pe seama saracutului care vrea sa fuga de acasa cu avionu'... naspa tongue
rolling on the floor

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca n-ai citit atent intrebarea si nici raspunsul meu.
Utilizatorul nu a intrebat de plecarea in strainatate, daca era asa as fi raspuns ca are nevoie de declaratia (nu imputernicire) autentificata a parintilor si insotitor major.
De altfel de aceea am specificat ca fara acordul parintilor poate circula doar pe cursele interne. Sau nu stii ce sunt acelea curse interne?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma pisoi... da imputernicirea aia nu e cu accordul parintilor?

Ia sa te citez pe tine

"Nu mai DA răspunsuri aiurea"