| ZuZuAleX a întrebat:

Eu cu clasa am vrea sa facem o excursie de 2 zile la pietrele doamnei ( campulung moldovenesc) cu cortul suntem 10 elevi ( 13-14 ani) domnul dirigente sotia lui si nu cred ca vin ambii copii, insa as vrea sa stiu daca ne-ar ajunge mai ieftin sa mergem pana la campulung (sunt din suceavabig grin) cu trenul sau cu un maxi-taxi de 14 locuri? A si inca ceva unde s-ar mai putea merge cu cortul prin zona bucovinei-maramuresh? merci:*

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este mai ieftin cu maxi-taxi de la Suceava la Campulung. Daca intentionati sa ajungeti pana in Maramures luati la CFR bilet circuit si intrerupeti calatoria de mai multe ori.In mod sigur profesorul stie sa organizeze excursia ca sa fie mai convenabil.Va mai puteti opri la Vatra Dornei in camping.In Maramures merita sa vizitati satul Sapantza.

| MusicisMusic a răspuns:

O zona super e la baia mare si cred ca daca veti lua un maxi-taxi iesiti mai ieftin si poate si mai comod.succes