| amadeus a întrebat:

iarna asta as vrea sa plec cu masina pana in Belgia, pot trece doar cu buletinul? Mentionez ca am 17 ani si sunt insotita de unchiul meu.Astept raspunsuri urgent.Mersi! :*

10 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Din cate stiu iti trebuie acordul parintilor!

| DoarOana a răspuns:

Ca sa iesi din tara iti va trebui si o fisa in care parintii sunt de acord sa te lase sa iesi, avand in vedere ca iesi cu unchiul tau.
Si pasaport?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate merge cu cartea de identitate(nu buletinul) si cu o declaratie data de ambii parinti ca sunt de acord cu plecarea ta si indica ca insotitor pe unchiul tau, declaratie autentificata de un notar public. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

In afara de buletin ai nevoie de o hartie de la notar cu semnatura parintilor tai ca sunt de acord sa parasesti tara fara ei.

| Luiiizaa a răspuns:

Da poti merge si cu avionul! Deoarece dupa ce implinestii 14 ani si ai buletinul facut... poti trece orice granita...nu'ti mai trebuie pasaport! Funda?:X

| Claudia_4421 a răspuns:

Din cate stiu poti trece daca ai o ruda cu tine si daca ai buletin...
Dar cel mai sigur ar fi sa ai pasaport.

| BrD a răspuns:

Poti!

| Mentaaaaa a răspuns:

Buna!

Din pacate nu poti. Doar daca ai acordul parental sau esti insotita de ambii parinti. In caz contrar vei avea nevoie de permisul ambilor parinti. Te poti duce la notar cu parintii si sa iti dea o hartie pe care o vei prezenta la vama si dovedeste ca ei sunt de-acord.

Sper sa ajungi cu bine in Belgia! Pa, pa!

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Am auzit ca iti trebuie nu stiu ce chestie de la parinti. sau daca nu te lasa nici cu buletin nici cu cerere de aia iti faci un pasaport la urgente nu am idee cam cat costa 250lei... dar este mai bine sa ai pasaport, cand te duci ca atunci cand te intorci cred ca poti sa intri doar cu bletinul Sper ca ti-am fost de ajutor!
Distractie Placuta!
Pwp si funditaaaaaaaaaa