| Lola956 a întrebat:

Buna!
As vrea sa merg in Belgia cu autocarul, e de ajuns buletinul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principiu ai nevoie de pasaport sau carte de identitate (cu buletin de identitate nu poti merge). Daca esti minor mai ai nevoie de o declaratie a parintilor si un insotitor major.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă ești major, da, ajunge cartea de identitate.
Mare atenție, însă, că poți face cu autocarul până în Belgia și 36 de ore. Dacă ești din vestul țării, e mai ieftin să-ți rezervi un zbor low-cost.

Drum bun!

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Nuu, iti mai trebuiesc acte...

| al3xander a răspuns:

Normal da pentru ca treci Ungaria, Austria, Germania si belgia tari membre ale UE. oricum tu mai intai intreaba ca sa nu se abata de la drum soferul prin Republica Ceha si Slovacia.

| Alecs2014 a răspuns:

Buna! Depinde de traseul pe care il strabati pana acolo. Daca treci prin tari membre UE, ai voie doar cu buletin, daca nu iti trebuie pasaport.
Distractie placuta!