| panteraNeagra_7696 a întrebat:

Buna! Maine seara plec in Grecia la Paralia katerinii si in program avem vizite la Meteora, Skiathos, muntele Olimp, Athena etc. Dar, din pacate nu avem timp sa le vizitam pe toate plus ca unele sunt prea departe. Imi puteti spune va rog care dintre aceste atractii turistice chiar merita vazute? MULTUMESC MULT

Răspuns Câştigător
| MoRtal190 a răspuns:

Buna, am fost de multe ori in grecia si stiu ce merita vazut, am vizitat tot ce ai scris tu, si mai mult, dar absolut toate merita vazute, la meteora este unul dintre cele mia mari ateliere de icoane, iar manastirile asezate in varf de munte, merita cu adevarat vazut, si cumparate ghidurile si albumele despre ea, pe muntele Olip, care se spune ca era muntele zeilor in antichitate daca vei merge vei fi uimita, doar ca va fi o cascada "hand-made" nu e reala, cea in care cica se imbaia zeus, la Atena ai de vizitat acropole, palatul, ai ce vizita. Cred ca am fost in grecia prin aceeasi agentie deoarece erau absolut la fel. Funda?big grin. Sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| pusik a răspuns:

Eu am fost in Grecia si am vazut toate aceste monument mie mi-a placut cel mai mult muntele olimp si skiathos. Daca alegi muntele olimp vei vedea izvorul tineretii[care arata ca si un W.C]si vei putea bea apa din el. Daca mergi pe Skiathos vei auzi legndaa insulei vei merge cu vaporul si vei face o mica escala la o plaja unde printesa daiana a calcat inainte de a muri.Pe vapor vei invata multe dansuri si te vei distra de minune.Astea sunt cele mai frumoase.Eu iti sugerez sa mergi la Skiathos!

| Ichigo a răspuns:

Meteora si Skiathos merita, acolo am fost si eu, celalalte nu prea, Atena e si cea mai proasta alegere, plecarea se face la 12 seara, la Olimp la fel e doar un munte... si Athos nici macar nu ai voie sa pui piciorul acolo ( poate barbatii mai au o sansa daca si-au facut aprobare cu 5 luni inainte sau daca au 1 milion de euro la ei ca GIGI )

| gabriel97 a răspuns:

Eu unul iti sugerez sa vezi NEAPARAT Meteora si Skiathos...la muntele Olimp nu am fost...si la Athena este frumostongue