| qwqwwwq a întrebat:

Mi-am rezervat niste bilete la wizz air pentru luna viitoare. Cum fac sa scot biletele la imprimanta? Trebuie sa intru în cont și de acolo sau cum? Explicați-mi va tog, pana acum nu am mai făcut rezervări cu avionul. mulțumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii la Check-in cu codul pe care l-ai primit la plata.
Completezi atent datele de identificare (nume, nationalitate, datele despre actul de legitimare personala), iar la pasul urmator vei avea biletul descarcabil in 3 formate: html, pdf sau pentru mobil.
Descarci PDF-ul si tiparesti pentru bilet. Atentie! Sa tiparesti cu calitate maxima (nu economic), altfel codul de bara nu se citeste!

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Dupa rezervarea biletelor, vei primi 2 e-mail-uri, la unele dintre ele in josul mail-ului va scrie "link" si dai click si te trimite pe pagina de wizzair. Intri apoi la Check-in si Rezervari, pui codul care scrie in cap de e-mail unde scrie ca e valabil pentru toti pasagerii si numele tau de familie, iti cauta si apoi urmezi pasii care trebuie sa-i mai completezi. Si ultimul pas iti va aparea ca poti sa iti salva in pc sub format pdf si apoi il salvezi pe stick si-l imprimi in oras sau daca ai imprimanta acasa si mai bine. Check-in-ul se face in termen de 30 de zile la Wizzair, cu toate ca eu mi-am facut tot timpul cu 1-2 zile inainte de plecare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand iti faci Check-in ul o sa iti apara atat optiunea de descarcare a biletelor cat si de printare a acestora