| claudia0499 a întrebat:

parintii mei vor sa mergem duminica undeva. dar sa nu fie foarte departe de Iasi. mi-ati putea spune niste judete frumoase de vizitat si mai ales ce anume

Răspuns Câştigător
| andreirapid a răspuns:

Ti-as fi recomandat Neamt, dar dupa meciul de aseara nu mai vreau laughing).
Suceava, De la Falticeni la Gura Humorului toate manastirile de acolo inapoi spre Suceava, Cetatea de scaun trebuie si ea vizitata!
Din SV-Dolheasca-Pascani(Ruginoasa, palatul lui Cuza) si acasa big grin

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Neamt - Cheile Bicazului

| Adrian_Edward_1989 a răspuns:

Valcea - TransAlpina, Transfagarasan, Sibiu happy

| andreirapid a răspuns (pentru Adrian_Edward_1989):

Cine e baiat desptept?
Adi e baiat destept laughing)
A zis in apropiere de Iasi, ca asa e si Timisoara laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Piatra Neamt
Manastirile de la Tg NEamt
Manastirile Sucevita, Moldovita
Cheile Biczului, Lacu Rosu
Manastirea Putna
Gura Humorului

| thegeaba a răspuns (pentru Adrian_Edward_1989):

Adevaru e ca Valcea, Transalpina, Sibiu sau Transfagarasan sunt la o aruncatura de bat de Iasi... Face doua zile doar pe drum (dus-intors)
Cheile Bicazului, Lacu Rosu chiar si Borsec sunt locatii la fel de frumoase mult mai aproape de Iasi.

| Xpressurself a răspuns:

Dar de ce nu te aventurezi putin mai departe, in maramures de exemplu. chiar ai ce sa vezi aici. traditiile sunt vii si foarte frumoase. ceva nou si original, mergi dumineca pe Mara si pe Iza