| Alin_2237 a întrebat:

eu sunt din galati si sambata asta adica pe 24 plec la iasi!
imi puteti spune ce e de vizitat in iasi

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mitropolia si Trei Ierarhi, Casa Mihai Codreanu, care este splendida, holul mare (sala pasilor pierduti) de la Universitate- e pictat de Sabin Balasa si e magnific (intrarea cu lei), Gradina botanica, desi acum, doar in sera ce mai poti vedea chestii interesante (asta e minunata in iunie, cand infloresc miile de trandafiri), bojdeuca lui Creanga din Sararie, Manastirea Golia.
Timp sa ai! Eu am facut facultatea acolo si, timp de 4 ani, am batut Iasiul in lung si in lat pana m-am indragostit iremediabil de el.

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Palatul Culturii si Gradina Botanica sunt foarte frumoase.
Eu sint din Onesti si sambata asta, adica pe 24 o sa fiu in Galati. laughing

kratos
| kratos a răspuns:

Palatul Culturii, Universitatea Cuza, Parcul Copou, Zona Ciric, Biserica Trei Ierarhi, Biserica unde este adapostita Sf Parascheva.

| Alin_2237 explică:

Ce chestie