| Camelia_7710 a întrebat:

Buna:*Pentru raspunsul concret si clar dau funda.
Problema se pune in felur urmator: prin august vreau sa plec la mare [singura, la matusa mea] si ai mei nu pot merge.
Voi putea cumpara un bilet de autocar fiind minora?sad
Eu zic ca ar fi mai bine cu autocarul decat cu trenul, pentru ca acesta are intarzieri.bla bla.
Care ar fi diferenta de pret intre ele?
Ma gandeam sa cumpar un bilet on-line, in gara basarab din bucuresti sunt plecar din jumatate in jumatate de ora din cate am citit pe site`ul lor.
multumesc frumos:*

Răspuns Câştigător
| FoRYoU a răspuns:

Nu se intampla nimic am facut si eu asta si gandeste-te la 9 ani. S-au daca tie mai frica roaga o persoana sa spuna ca esti cu ea si ii dai ei banii sa plateasca dar ai grija nu tuturor oamenilor. Si acum despre autocar este de 10 ori mai convenabil cu autocarul deoarece ajungi mult mai repede, se poate sa iti puna un film si sa iti dea si biscuiti laughing avand in vedere ca esti minora, Cu trenul se pot intampla mai multe de genu deraieri... Parerea mea IA AUTOCARU'

3 răspunsuri:
| darkeyes a răspuns:

Nu stiu la autocar cum e dar la tren vei avea reducere de 50% prezentand un carnet de elev sau un act de identitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti cumpara bilet chiar daca esti minora, la tren ai 50% reducere cu carnetul de elev stampilat, la autocar poti avea sau nu poti avea reducere cu carnetul de elev deoarece nu toate autocarele fac reduceri si acelea sunt pana in 40%. Sper ca te-am putut ajuta. O funda ceva?big grinbig grinbig grin

| DanSor a răspuns:

Voi putea cumpara un bilet de autocar fiind minora? Da
Care ar fi diferenta de pret intre ele? Mai bine cu un autocar, ajunge mai repede
Cel mai bine cumpara biletul de la sofer sau in cel mai bun caz... o rezervare de la casa de bilete (daca exista asa ceva, depinde de situatie).

Drum bun... si distr. placuta happy