| AlexandraN21 a întrebat:

Buna seara! Ce obiective turistice se pot vizita in apropierea Castelului Peleș?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| usernicolae a răspuns:

Bună seara! Eu am fost într-o excursie cu școala, știu, Castelul Peleș este în Sinaia, dar puteți face un drum până la Castelul Cantacuzino din Bușteni. Vă anunț că Castelul Cantacuzino nu cred că se poate vizita în interior ( sau cel puțin pe noi nu ne-a lăsat, dar totuși puțin probabil să puteți intra în acesta, din câte am înțeles nu prea ai ce să vezi în interior, de aceea fiind închis), deci vă puteți plimba împrejurul acestuia, prin zonă. Peisajul este foarte frumos iarna, la fel ca și în cazul Castelului Peleș. Dar, oricum, după cum v-a zis și user "dullcat5678", cel mai bine căutați pe google/maps obiective turistice din zonă. Sau dacă nu, puteți face o plimbare prin zonă, acum depinde și de vreme. Pe mine m-a surprins peisajul, care iarna, când am fost în acea excursie este foarte frumos. Apropo, călătorie plăcută!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Google are cele mai surprinzatoare posibilitati de sprijin: https://www.locurifaine.ro/obiective-turistice-sinaia-locuri-vizitat/

| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti sugestii de locatii turistice si pe maps daca dai zoom in sau zoom out.