| blacksky13 a întrebat:

Buna TPU.
Am nevoie urgent de răspunsul vostru va rog!
Mâine am un zbor cu avionul la compania Blue air și așa vrea sa stiu dacă pot folosi saci de vidat ca sa câștig spațiu in bagaj și dacă pot pune și o consola de jocuri(Xbox) tot in bagajul de cala. Va multumesc pentru orice răspuns

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În bagajul de cală poți pune cam ce vrei, mai puțin obiectele interzise la transport pe avion (arme, explozibili, substanțe periculoase etc.) - X-Box-ul nu e printre ele.
Doar dacă l-ai avea în bagajul de mână ar trebui să-l scoți din traistă și să-l pui separat pe banda de scanare de securitate.
Sacii de vidat sunt chiar foarte utili șa făcutul bagajului pentru avion, cu condiția ca la întoarcere să ai acces la un aspirator... happy

10 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

De consola nu stiu, insa eu dupa ce am trecut prin filtrele electronice de securitate, mi s-a luat la mana bagajul la scotocit, in functie de ce ii arata si scannerul. Daca e vidat si are vreo suspiciune..cum scormoneste acolo?

| Sonia822 a răspuns:

Daca tot pleci in vacanta, ce naiba faci cu consola. Are componente metalice, am dubii ca te lasa sa treci cu ea. Poti avea microfon sau o minibomba acolo, nu? Si daca nu te lasa sa treci cu ea, ti-o confisca si o arunca. Ai de ales intre avion si consola apoi happy Eventual iei un prieten, si daca nu te lasa, i-o lasi lui.

| Goete a răspuns (pentru Sonia822):

Tu trebuie sa iti pregatesti bagajul de scormonit, sau problemane a lor cum scormonesc?
Si dupa scormonit, sa ti le puna si la loc.

| Sonia822 a răspuns:

Da, dar nu i le mai videaza laughing) Si se imbraca cu toate hainele din geamantan si sta asa laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Bagajele de cala se scaneaza nu se scormonesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Consola la cala e posibil sa ajunga bucati la destinatie in caz ca nu ai vazut vreodata cum se manevreaza bagajele de cala

| Sonia822 a răspuns (pentru suntserios):

Daca vede ceva metalic, sau are dubii, iti desface valiza. Si le ia pe rand. Tu, ca baiat, probabil aveai ul pullover si atat.

| blacksky13 explică (pentru Sonia822):

Era bine dacă aveam numai un pullover?
Am avut 31 de kg de haine deci... dar pana la urma am trecut cu bine și cu sacii și cu Xbox-ul in bagajul de mâna
Mersi oricum de răspuns!

| blacksky13 explică (pentru Sonia822):

A fost o plecare definitiva. Nu am mers doar in vacanța. Dar multumesc pentru răspuns oricum! happy

| paula2506 a răspuns (pentru blacksky13):

Dacă ai folosit saci de vidat, ți l a desfăcut? Și eu urmează sa zbor acasă și m-ar ajuta sacii.