| Windowsxp1 a întrebat:

am o intrebare, imi trebuie o viza ca sa ajung din Romania in Nuuk Groenlanda?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce faci. Parca trebuia sa fi plecat deja. O dai la întors acum?

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

Cred că a început să ezite de când a aflat că nu e KFC în Nuuk. El pentru asta voia să meargă acolo.

| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Da da, nu aveau sos de usturoi pentru crispy de balena

| mihai69 a răspuns:

De la MAE citire:
===
Condiţii de intrare şi regim de şedere

Cetăţenii români nu au nevoie de viză pentru a călători în Danemarca.
(...)
Groenlanda şi Insulele Feroe: Cetăţenii români care doresc sa călătorească în Groenlanda sau în Insulele Feroe în scop turistic, pentru o perioadă maximă de 90 de zile în decurs de 6 luni, trebuie să prezinte exclusiv paşaportul românesc valabil (intrarea nu se permite pe baza cărţii de identitate româneşti).
===
Groenlanda e teritoriu autonom, dar administrativ ține de regatul Danemarcei.

| Goete a răspuns:

Nu neaparat iti trebuie o Visa.
Poti merge si cu MasterCard, numai bani sa ai in cont.
P.S. inteleg ca vrei sa spui "viZa"