| LittleRose a întrebat:

Am planuit o excursie la nivel restrans cu clasa si am luat un fel de microbuz cred despre care ni s-a spus ca are 19 locuri.Intrebarea mea ar fi: Sunt 19 locuri cu tot cu locul soferului, sau 19 locuri doar pentru pasageri si locul soferului nu se mai pune la socoteala? Fundita+vot :*

Răspuns Câştigător
| Nicolas3463 a răspuns:

19 locuri fara sofer, in unele microbozue vei vedea ca scrie 19(sau cate sunt)+1(adica al soferului). Deci cu cel al soferului sunt 20.

2 răspunsuri:
| Pământul a răspuns:

Sunt destul de sigur ca nu se socoteste locul soferului.

| Dσℓℓу a răspuns:

Sunt 19 locuri pentru voi copiii...:*... fara al soferului.