| anonim_4396 a întrebat:

Ma intrebam...La nivel de liceu,daca intr-o clasa nu mai sunt locuri libere iar un elev de la alt profil vrea sa se transfere,e posibil sa fie ca la sah? Adica daca are media mai mare decat unul anume din acea clasa, sa-i ocupe locul?

Răspuns Câştigător
| TheoryOfHarmony a răspuns:

Nu exista varianta sa fie unul dat afara pentru altul. Daca iti pierzi locul si vine altul pe locul tau, da, este posibil. Dar nu se pune problema de "Stiu ca esti in clasa asta de un an, dar te dam afara ca a venit altul si ne place mai mult de el.". Clar nu.

2 răspunsuri:
| TheoryOfHarmony a răspuns:

Clar nu. Fiecare elev in momentul cand si-a luat locul,este locul lui. Nu ar fi deloc corect ca un elev care si-a ales acel profil sa fie dat afara din acea clasa,deoarece esti indecis.
Dar stai linistit, poti sa te transferi fara nici un stres, se gaseste un loc liber si pentru tine, iar daca nu, se mai aduce o banca in clasa. Nu ai de ce sa iti faci griji. happy

| anonim_4396 explică (pentru TheoryOfHarmony):

Nu vreau eu sa ma transfer, dar ma gandeam sa nu ma culc pe-o ureche(prea des)iar maine sa ma trezesc in alta clasa.Stresant mod de a te motiva mai au si unii.Iar simplul faptul ca nu este corect nu inseamna ca nu e si posibil.
Multumesc de raspuns.

| TheoryOfHarmony a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista varianta sa fie unul dat afara pentru altul. Daca iti pierzi locul si vine altul pe locul tau, da, este posibil. Dar nu se pune problema de "Stiu ca esti in clasa asta de un an, dar te dam afara ca a venit altul si ne place mai mult de el.". Clar nu.