| Elide a întrebat:

Bună TPU, as vrea sa vă întreb, pentru cei care ați fost in vacanta la mare, mai exact in stațiunea Mamaia, este foarte scump? Oscilez între Mamaia și Costinești, pentru o cazare la Mamaia de 3 nopți,cât m-ar costa și nu vreau neapărat condiții de lux și în gazdă mi-ar conveni, in Costinești sunt multi tineri și automat multa distracție, nu știu ce să fac și la Mamaia am văzut că este foarte frumos, câți bani m-ar costa la Mamaia 3 nopți și 4 zile, asa..cu aproximație?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa cu aproximatie sunt o groaza de site uri cu cazari si iti aproximezi singurel... oricum Mamaia e probabil cea mai scumpa statiune din tara

| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine te duci in Grecia sau Italia happy

| alina2k18 a răspuns:

De la 500 lei pentru 3 nopti in vilute nu hotel.
Mamaia Nord.
Cam atat am dat si eu anul trecut;)
https://www.booking.com/......la.ro.html highlight_room=#hotelTmpl

| Digikey a răspuns:

La Costinesti este prea multa tiganie.
Si in Mamaia sunt cateva plaje de cocalari, dar mai la inceput. Spre Mamaia Nord sunt plaje faine si restaurante ok.Recomand restaurantul piratilor si Bueno.
Sezlongul era 20 lei si umbrela decenta de 4 m nu chestiile alea minuscule din paie.

| Elide explică (pentru Digikey):

Șezlongurile in Mamaia Nord sunt 20lei?

| Digikey a răspuns (pentru Elide):

La Mystic Beach si la urmatoarele doua atat am platit, unde aveau umbrele mari cu marci de bere.

| Digikey a răspuns (pentru Digikey):

Berea nefiltrata la halba Timisoreana 5 lei, cafea espresso f buna 6 lei, bere Corona 11 lei,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă Ioana nu este timp de mers la mare cu atit de multe cazuri de covid 19, cel mai bine stai acasa, anul acesta uită vacanțele marea aglomeratia, se cere distanțare socială si daca nu sunt urgente stai in casă.Ce varsta ai?

| Elide explică (pentru CristiDinBucuresti):

| dragodana a răspuns:

Salut!
As alege intotdeauna Costinesti.
Poti gasi preturi decente si in Mamaia, dar mai spre sud.Am fost o data si plaja era plina de coji de seminte, chistoace etc.Nu ca la Costinesti nu ar fi mai la fel, dar aveam pretentii de la Mamaia.
Eu nu am curajul sa plec in concediu anul asta.Imbulzeala e peste tot.Stay safe!