| thunder11 a întrebat:

Buna TPU, eu daca am 15 ani si vreau sa calatoresc cu trenul in Romania, la ce categorie ma incadrez copil sau elev? Tin sa mentionez ca nu fac scoala in Romania si fac scoala in Uk si copil din cate stiu e de la 3 ani la 11 ani.

Răspuns Câştigător
| Standt a răspuns:

Daca nu ai carnet de elev al unei scoli din Romania, nu beneficiezi de reduceri/gratuitati.
Dar nici copil sub 5 ani nu mai esti ca sa calatoresti gratuit.

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Elev

| RaduRobertRO a răspuns:

Esti si copil si elev... ideea e ca nu esti major.

| Motisor a răspuns:

Daca vrei sa călătorești cu trenul nu te întreabă nimeni dacă ești copil sau elev, îți cere doar banii pentru bilet.