| Criss563 a întrebat:

Ce trebuie să conțină carnetul de elev pentru a beneficia de reducere pentru călătoria cu trenul? Eu stiu ca trebuie să am doar vizele anuale și cnp-ul scris pe prima filă dar am citit pe un site că trebuie să am nu stiu ce la mențiuni de la școala la care învăț si nu am așa ceva scris.
Țin să menționez că vineri trebuie să călătoresc cu trenul și nu am bani suficienți pentru biletul întreg.
Dau fundă
Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu am vazut pe la casele de bilete sa se uite la mentiuni. Se uita sa ai poza, cnp si vizele. Sa nu uiti si cartea de itentitate (daca ai )...

| iamprettybored a răspuns:

N-ai nevoie de nimic din ce zici tu acolo, doar să fie vizat și să aibă cnp-ul pe prima pagina.

| Criss563 explică (pentru iamprettybored):

Dar are ceva daca cnp ul este scris mai urât și poza este de când eram mică?

| iamprettybored a răspuns (pentru Criss563):

Mai scrie cnp-ul o dată atunci, altfel s-ar putea să-ți ceară și buletinul dacă nu este foarte lizibil.
Poza nu contează de când e, teoretic trebuie să fie din ciclul școlar în care te afli acum (adică probabil nu e mai veche de 4 ani, deci e ok).

| Criss563 explică (pentru iamprettybored):

Ok,mulțumesc