Întrebare recomandată | lumy4u a întrebat:

Buna Tpu.in ianuarie o sa zbor prima oara cu avionul.catre anglia.credeti ca nu e bine sa merg iarna? credeti ca vremea va afecta zborul? ce parere aveti? e adevarat ca nu ai voie cu medicamente in avion? daca ai nevoie de ele ce faci?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Indiferent daca mergi iarna sau vara cu avionul nu cred ca o sa patesti nimic: totusi stiinta a evoluat. Daca ar fi periculos sa zbori iarna, nu s-ar mai face zboruri in acest anotimp happy. Sunt sigura ca o sa-ti placa foarte mult. Din cate stiu eu, nu ai voue cu medicamente in avion, dar avand in vedereca zborul nu va dura mai mult de 4-5 ore, nu vei avea nevoie de ele. Eventual, inainte de zbor poti lua o pastiluta in caz ca o sa-ti fie rau. Poti cere mai multe informatii la aeroport sau la o agentie de turism.
Drum bun!

5 răspunsuri:
| bumtzbumtz a răspuns:

Este ok zbori si iarna.Si da este adevarat ca nu ai voie cu medicamentele in avion.

| Anonymus9 a răspuns:

Da de ce sa nu mergi si iarna cu avionul? Stiinta a evoluat nu mai e cum era inainte sa te cantaresti cand intri in avionul ca poate tine X kg.

| simpluone a răspuns:

Ai voie cu medicamente atat timp cat ai reteta la ele. In general nu te intreaba dar e posibil sa fie mai stricti si sa-ti ceara reteta. E problema cu medicamentele lichide ce depasesc 50ml.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nici o problema daca zbori iarna.
Cine zice ca nu ai voie cu medicamente? Nu ai voie cu lichide (medicamente lichide, siropuri etc) in rest e ok. Ia-ti in geanta medicamentele de care ai nevoie pe timpul zborului si restul poti sa le pui de bagajul de cala.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Problema e doar la decolare si la aterizare in rest prea putine turbulente, dar nu sunt obligatorii