| bianca112 a întrebat:

In luna iulie plec la mare, si nu prea am idee ce sa-mi pun in bagaj. adica, as vrea o lista de la voi, una completa,nu gen : o fusta, un pantalon si un tricou. Cea mai completa lista primeste funda!

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lenjerie de corp, bluze, tricouri, doar slip, tampoane, vata, trusa de prim ajutor, trening, adidasi, sandale, papuci, prosoape, sapun, savoniera, ac si ata, perie si pasta de dinti, apa, pachetel cu mancare, aparat foto, camera, telefon, bani sau card cu ceva pe el, caiet, pix, integrame, palarie, crema de protectie solara, aparat de epilat, fier de calcat, o punga de dero, unghiera, foarfecuta, ochelari de soare, documentele personale, un partener, fusta, batic, lada frigorifica pentru plaja, oja, cremute, o harta, bricheta, tigari, prezervative, guma de mestecat, gentuta, borseta, rucsac, troler, sacosa pentru cumparaturi, carduri de fidelitate pentru farmacii, pijamale, agrafe, umbrela, tacamuri, pahar, cana, fierbator, cafea, zahar,

| bianca112 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu o sa am nevoie de prezervative, am doar 14 ani, dar mersi oricum, apreciez! laughing))) :*

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru bianca112):

Cu placere! nu scria ce varsta ai.

6 răspunsuri:
| aceeasi a răspuns:

Nu putem sa iti facem noi lista. Nici macar nu stiu cate zile stai, unde o sa mergi, ce o sa faci...

| bianca112 explică (pentru aceeasi):

Am spus ca merg la mare, doamne. dupa parerea ta, ce se poate face la mare? asa, de curiozitate. ma dau cu sania. si stau o saptamana.

| aceeasi a răspuns (pentru bianca112):

Ma refeream unde vei merge la mare. O sa stai toata ziua pe plaja? Atunci ia-ti doar costumul de baie! Ma gandesc ca o sa margi poate in club sau mai stiu eu pe unde si nu stiu eu gusturile tale la haine sau de cate ori pe zi vrei sa te schimbi.
Nu stim daca stai la hotel, la pensiune, cu cortul, deci nu stiu daca ai nevoie de sapun, prosop sau alte lucruri pe care le poti avea sau nu, depinde de conditii.
Ma rog, acum stii parerea mea despre cererea ta pe TPU si cred ca nu sunt singura care crede asta. Sunt lucruri pe care nu le poti intreba aici.

| ABCDA a răspuns:

Mda. nu putem sa iti facem noi lista rolling on the floor nu e evident? asta trebuie sa faci tu pentru ca doar tu stii de ce ai nevoie... laughing