| Stefania1214 a întrebat:

Buna, TPU! O sa plec curand in Anglia si vreau sa stiu si eu cate cartuse de tigari pot lua in bagajaul de cala, am bilet la wizz. Multumesc!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

10 pachete. Timbrate.

| lpavel a răspuns:

Din cate stiu 1 cartus de persoana! Daca sunteti mai multe atunci rogi pe fiecare sa tina cate 1 cartus!

| trophin a răspuns:

Poți sa iei câte vrei dacă ai chitanță... Sa nu îți zică ca faci trafic

| trophin a răspuns:

Dacă pui pe cala 3, 4 cart nu îți zice ceva

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Nu mai indemna oamenii sa incalce legea daca nu stii ce spui

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Da nu e copil

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Nu indemna oamenii sa incalce legea daca nu stii despre ce e vorba. Nu stii sa raspunzi, te abtii sau te informezi inainte. Simplu.

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Nu. Dacă cumperi nu înseamnă a încalcă legea. Țigările, tutunul în Europa e scump

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Repet, daca nu stii ce spui nu dezinforma lumea. Legea e clara

https://londra.mae.ro/node/350

| trophin a răspuns (pentru suntserios):

Da e copy paste nu ești inteligent

| suntserios a răspuns (pentru trophin):

Aha, deci trebuia sa inventez eu legea, sa nu o copii nu?