| matrix100 a întrebat:

Cate cartuse de tigari sunt intr-un bax?

Răspuns Câştigător
| Lupyx a răspuns:

Un cartuș are 10 pachete de țigări iar un bax conține 50 de cartușe din care totalul de pachete este de 500 de pachete de țigări

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe ambalaj. Oricum, in jur de 200 din cate stiu eu.

| Ibrahimovic a răspuns:

Hmm, nu sunt fumator sau ceva, nu prea am de unde sa stiu, dar am vazut niste baxuri din alea pe la unele magazine alimentare. Cred ca sunt ori 10, ori 12. In orice caz, sunt doua randuri a cate 5 sau 6 pachete, zic eu. thinking