| darrell723 a întrebat:

Bună tuturor. Intenționez să merg într-o călătorie din Timișoara până în Veneto, Italia și să parcurg un traseu total nou, acela fiind România-Serbia-Croația-Slovenia-Italia – aș ieși din țară la punctul de frontieră Moravița. Din câte văd, având în vedere totalul de km (sub 900 km), acesta ar fi și cel mai scurt traseu, deși nu l-am încercat până acum în viața mea. În ultimii 20 de ani am fost de nenumărate ori pe traseele „tradiționale", România-Ungaria-Slovenia-Italia sau România-Ungaria-Austria-Italia, dar sunt dornic să încerc pentru prima dată acest nou traseu. A călătorit cineva vreodată din România în Italia prin această rută? Este sigur și/sau rentabil? Orice sugestie sau sfat ar fi de ajutor. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

S ar putea să pierzi mult timp la granițele cu Serbia. Eu as evita.

| sierra1 a răspuns:

E "rentabil" că e mai scurt dacă zici că așa e. Incearcă să eviți Serbia