| Mihaiut a întrebat:

Sall....Imi poate spune cineva ce traseu sa aleg din Moguer Spania catre FETESTI romania....pe Slovenia Ungaria sau Slovenia Croatia serbia Romania? care stie sa-mi dea si mie mai multe detalii despre taxe rovinete etc

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Pe drumul E70. (Croatia - Serbia - Romania)

- este mai scurt (3.809 km, 36 de ore)
- traseul include taxe.

De la intrare in Serbia, nu este nici un drum cu taxe. (Serbia - Romania).

Rovinietele se iau de la magazine specializate din tara respectiva.

Doar atita stiu.

Iti pot da si indicatii de orientare, daca vrei)

| MauriceCorelli a răspuns:

Intra pe distanta.ro si acolo iti este calculat tot, de la distanta pana la viteza medie estimata si consumul de benzina pe respectivul traseu. Totusi, Ungaria e blindata de autostrazi. Serbia si Croatia nu prea. Gandeste-te un pic la chestia asta.

| Mihaiut explică:

Ce n-am specificat este ca as vrea sa vin in decembrie. avand in vedere ca sunt zapezi si masina care vin este destul de joasa audi a4 2013..care sal aleg. daca aleg Ungaria in Rom pe undé sa aleg sibiu sau Craiova(favorita timpului in decembrie) inca ceva, am un gps Garmin si imi pune moguer-Arad 2800 km dc doar atat? Harta nu o arata sa vad ce traseu alege.mie teama sa nu fie acel traseu care include ferry.cum sa scriu sa-mi dea ..km reali sau exista vreun traseu cu acesti km?

| Mihaiut explică:

Nu stie nimeni?