| Maria_Ana_1995_jGbo a întrebat:

Buna tuturor. Săptămâna viitoare va trebui sa plec din tara. Este prima dată când zbor cu o companie de linie - Tarom - si am inteles ca am posibilitatea de a face check in.ul la acele kiosk.uri speciale, tocmai pentru a evita cozile de la ghișee. Întrebarea mea este urmatoarea: daca folosesc acest aparat, imi elibereaza si eticheta pentru bagajul de cala? Mie nu îmi este clar de unde iau aceasta eticheta si care e procedura exactă în cazul in care am bagaj de cala si folosesc aparatul. Multumesc mult! happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bagajul il lasi tot la ghiseu. Exista ghiseu special doar de drop off daca ai checkin deja facut si il poti face online, e mult mult mai comod

2 răspunsuri:
| Maria_Ana_1995_jGbo explică (pentru suntserios):

Este cineva acolo la ghiseul de drop off care imi va cântări si lipi eticheta pe bagaj? Cred ca am sa.l fac online sa nu ma mai complic happy multumesc!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Maria_Ana_1995_jGbo):

Da este, daca vb de Otopeni, ca sunt aeroporturi unde poti face asta si singur